Laden Evenementen

« Alle Evenementen

Kom luisteren naar: Het verhaal van Herpt

28 oktober | 13:30

Sinds 2019 verzamelden de werkgroep leden van het Herpts Digitaal Familiealbum ruim 2100 oude foto’s uit Herpt. Het betreft hier foto’s van personen, straten, huizen, verenigingen, feesten, bijzondere gebeurtenissen, enz. (www.herptsdigitaalfamiliealbum.nl)

Om de foto’s steeds zo compleet mogelijk te beschrijven, is sindsdien veel bronnenonderzoek gedaan. Daarbij zijn archieven geraadpleegd, duizenden historische kranten bekeken, maar ook is er informatie uit boeken, knipselalbums, jubileumgidsen, persoonlijke dagboeken, topografische kaarten, notariële aktes, gemeentelijke stukken, brieven, gerechtelijke dossiers, enz. verzameld.

Met al deze gegevens wordt HET VERHAAL VAN HERPT steeds meer compleet. Tijd om veel van deze verhalen te delen met de (oud)inwoners van Herpt en andere belangstellenden.

Op woensdag 28 oktober vertelt Leo Swaans in het Dorpshuis HET VERHAAL VAN HERPT. De middaglezing start om 13.30 uur, de avondlezing om 19.30 uur. Aanmelden is niet nodig, de toegang is gratis.

Na afloop weet u onder andere meer over de oudste vondsten in Herpt, het kasteel van Herpt, mussenpootjes, Herptse soldaten in het leger van Napoleon, de enige Herptse zouaaf, markante Herptenaren, de vele coöperaties, priesterzonen, oorlogswetenswaardigheden, woningbouw, sportieve prestaties, opmerkelijke feiten, het Rijke Roomsche Leven, branden, Herptse kroegen, de opmerkelijke vragen van pastoor Timmermans aan de bisschop, schoolnieuws, ruis in 1946, bijzondere relaties, Herptse poffers, verenigingen, een eigenaardige huwelijksadvertentie, burgemeesters, een Duits vliegtuig in neutraal Nederland/Herpt, misdadigheden, wonderen in Herpt en nog veel meer.

NIEUWSGIERIG: TOT WOENSDAG 28 OKTOBER 13.30 UUR OF 19.30 UUR BIJ HET VERHAAL VAN HERPT IN HET DORPSHUIS, TORENSTRAAT 4b, HERPT (vanaf een half uur voor aanvang is er koffie en thee)

Gegevens

  • Datum: 28 oktober
  • Tijd:
    13:30 - 21:30